canal, venice, italy

Włochy- ciekawy kraj do zwiedzania podczas urlopu

Włochy słyną z pięknej pogody, ciepłego klimatu, zachęcają zapachem cytrusów i naprawdę bardzo smaczną kuchnią. Na terenie Włoch jest bardzo wiele interesujących miejsc do zwiedzania, można spokojnie zaplanować tutaj cały urlop, a nawet dłuższą, wakacyjną przygodę. Ciekawą atrakcją jest też zwiedzanie znajdujących się tutaj winnic. Oczywiście, spore pole do popisu daje nam niezależność, którą można osiągnąć poprzez wyruszenie w trasę własnym samochodem. Alternatywę stanowi możliwość wynajęcia samochodu będąc już na miejscu. Tym samym możemy modyfikować naszą podróż nawet w trakcie jej trwania. Jakie miejsca do zwiedzania we Włoszech na pewno warto uwzględnić w swoich planach?

Rzym- miasto, po którym warto spacerować

Jest chyba najważniejszym i najgłówniejszym z punktów, jakie błyszczą na mapie Włoch i faktycznie, będąc już tutaj na miejscu moglibyśmy czuć pewien niedosyt związany z tym, że tego miejsca nie uwzględniliśmy w swoich planach. Oczywiście, warto przejść się do tak rozpoznawalnych miejsc jak chociażby Koloseum, ale w Rzymie najciekawsze jest samo miasto- śliczne, malownicze uliczki ze wspaniałą, bardzo dekoracyjną architekturą. Warto też oczywiście odwiedzić Forum Romanum, a także Panteon, czyli rzymski kościół historyczny. Oczywiście, na pewno powinniśmy zaplanować sobie przerwę w spacerowaniu i zwiedzaniu miasta, podczas której odwiedzimy tradycyjne, włoskie restauracje. Można tutaj spróbować pizzy w najlepszym, tradycyjnym i oryginalnym wydaniu, a także wielu innych potraw, które są tak charakterystyczne dla tego kraju. Spodziewajmy się jednak w tym mieście dużego ruchu turystycznego.

Florencja jako obowiązkowy punkt programu

Jest to naprawdę przepiękne miasto, które wyróżnia jakże charakterystyczna architektura z dużą ilością czerwieni i brązów w tle. To miasto ma swój niepowtarzalny klimat, ale też jest bardzo kameralne i na swój sposób przytulne. We Florencji znajdziemy wiele dzieł sztuki i architektonicznych majstersztyków pochodzących z czasów włoskiego renesansu. Tym samym zwykłe wyjście na spacer może być dla nas naprawdę ciekawą przygodą. Na pewno warto zobaczyć katedrę Santa Maria del Fiore. Na uwagę zasługują dwa, jakże charakterystyczne mosty- Sant Angelo, a także Scaligero, który to znajduje się w Weronie. Spacerując po Florencji powinniśmy zobaczyć także dwa przepiękne place: Piazzale Michelangelo oraz Piazza della Signoria. Najsłynniejszą rzeźbą, jaką możemy zobaczyć w Toskanii jest Dawid Michała Anioła.

Znana na całym świecie Wenecja

Warto ją zobaczyć, chociaż wielu odwiedzających twierdzi, że robi ona znacznie większe wrażenie w momencie, kiedy ma się czas na to, aby zatrzymać się tutaj na dłużej. Lepiej też się ją zwiedza w momencie, kiedy nie ma tutaj aż tak wielu turystów. Jest to magiczne miasto na wodzie, w którym obowiązkowym punktem programu jest przepływanie łodzią wąskimi, ale malowniczymi kanałami. W Wenecji na uwagę zasługuje Plac Świętego Marka. Wyjątkowy klimat czasem może zostać zakłócony faktem, że miasteczko jest dość tłoczne, bywa też zaśmiecone.